HPE ve DellEMC Sunucu Yönetim Araçları

Envanter takibi, Sağlık kontrolü, firmware version takibi sistem yöneticileri için çok önemli bir o kadar vakit alan işler.

Bugün sizlere HPE ve DellEMC sunucuları için bu işi ücretsiz toollar ile nasıl kolaylaştırabileceğimizden bahsedeceğim.

HPE tarafında çok uzun süredir hayatımızda olan HPE Oneview ürünü her update ile sürekli gelişiyor ve bize kolaylıklar sağlıyor. DellEMC tarafında daha önceki versionunda Windows bir sunucu üzerinde Openmanage Essential olarak çalıştırdığımız ürün artık Appliance haline geldi.

Sanallaştırma ortamımıza kuracağımız Oneview ve DellOpenmanage Enterprise Appliance üzerine Sunucularımızın ILO/IDRAC portlarını ekleyerek;

  • Sunucularımızın hardware sağlık durumunu anlık olarak kontrol edebiliriz
  • Anlık olarak sunucularımızın CPU, Memory, Model, Seri Numarası, Hostname firmware versionlarını içeren çok kapsamlı envanter raporları hazırlayabiliriz
  • Güncel firmware paketleri ile mevcut sunucularımızın firmware paketlerini karşılaştırıp karşılaştırma raporları oluşturabiliriz.
  • Herhangi bir hata anında mail ile bizi bilgilendirmesini sağlayabiliriz
  • LDAP entegrasyonları ile ILO/IDRAC locale user ile erişimi kapatarak, loglanabilir ve kontrollü yetkiler ile erişim sağlayabiliriz.
  • HPE tarafında ek bir tool’a gerek kalmadan hata anında üreticiye otomatik çağrı oluşturmasını sağlayabilir, DellEMC tarafında Support Assist Entegrasyonu ile bu işlemi yapabiliriz.
  • Envanterlerimizin garanti durumlarını yine bu toolar ile takip edebiliriz.

Bu işlemler için herhangi bir ücret ödememize gerek yok, HPE Oneview ve DellOpenmanage araçları ile kolayca yapabiliriz.

Bu tooların devreye alınması ile ilgili teknik yazıları da görmek isterseniz yorum kısmından iletebilirmisiniz.

5 2 votes
Article Rating